Synonim narodził się spontanicznie, bez większych planów. Miała to być mała szkółka, której celem było nie więcej niż kilkoro kursantów. Jednak uczniowie zdecydowali inaczej. Synonim działa już w Chrzanowie, w Trzebini oraz w Rzeszowie. Nazwa „SYNONIM” nie jest wcale przypadkowa. Nasze motto mówi- uczymy synonimów obcych. Chcemy by nasi kursanci posługiwali się językiem obcym bez stresu i zahamowań.

Katarzyna Bańkowska

Właścicielka Szkoły Językowej Synonim. Metodyk, ale przede wszystkim lektor języka angielskiego. Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej im. Tischnera w Krakowie (Tłumaczenia ustne i pisemne). Ukończyła również studia o kierunku filologia angielska ze specjalizacją – nauczanie języka angielskiego. Podczas kilkuletniego pobytu w USA studiowała Liberal Arts na uczelni Washtenaw Community College w Michigan. Języka angielskiego uczy się od 25 lat, natomiast sama jest czynną nauczycielką 2014r. Posiada doświadczenie w pracy z uczniami w każdym wieku. Współpracuje z Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości oraz prowadzi kursy językowe z finansów pozyskiwanych przez Unię Europejską. Ma na swoim koncie wiele szkoleń prowadzonych na rzecz dużych firm i korporacji. Dodatkowo w 2016 roku przeszła szkolenie Certified SAT&GMAT tutor z części Verbal, prowadzone przez jedną z najlepszych firm przygotowujących do egzaminu GMAT w Europie „700+ club”. Aktualnie skupia się na zajęciach biznesowych oraz szkoleniach dla firm. Dodatkowo zajmuje się również tłumaczeniami z języka angielskiego na język polski.

Anastasia Vlasova

LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO, POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW, NATIVE SPEAKER JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Absolwentka Instytutu Języków Obcych w Gorlowce (Ukraina) o kierunku filologia angielska ze specjalizacją-nauczanie języka angielskiego. Jest czynną nauczycielką od 12 lat. Angielskiego uczy dorosłych i dzieci. Mieszka w Polsce od 6 lat, swobodnie posługuje się językiem polskim i praktykuje nauczanie obcokrajowców (rosyjsko i ukraińskojęzycznych) języka polskiego na poziomie podstawowym (do poziomu B1). Język rosyjski jest jej ojczystym językiem, dlatego też prowadzi kurs języka rosyjskiego na każdym poziomie.

 

Monika Dumanowska

Studentka Filologii Angielskiej ze specjalizacją język hiszpański na uczelni WSB w Dąbrowie Górniczej. Od 2018 roku lektor w szkole językowej Synonim w Chrzanowie. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe z uczniami w różnym wieku. Przebywała kilka lat za granicą, m.in. w USA, czy Hiszpanii, szkoląc swój warsztat i nabywając umiejętności praktycznych. Dzięki wszechstronnym zainteresowaniom i przyjaznemu usposobieniu, zjednuje sobie sympatię uczniów, a lekcje to coś więcej niż tylko regułki.

 

Ian McDonald

Nasz Native speaker języka angielskiego. Pozwolił sobie zrobić opis oczywiście w języku angielskim.

I am an easy going, fun person, with a great sense of humour, and originally come from Zimbabwe. I lived in the UK for 21years, and now have made Poland my home. I love teaching and helping others to better themselves and to achieve their dreams and goals.
A little information on how I got into teaching English. I have many friends from all over the world, and they always asked for my help for themselves or their children, to help them better themselves in English. They are the one’s to encourage me to further myself and go into teaching. I am a keen motorcycle rider and in my youth, I was a very keen golf player and played in many regional golf tournaments, including the Junior Zimbabwean championships, also I have many interesting and different hobbies. I have travelled to quite a few interesting countries, enjoy exploring and visiting castles and have a love for wild animals and nature

 

Magdalena Bebak

Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie na  kierunku Lingwistyka Stosowana oraz Filologia Angielska ze specjalizacją nauczycielską. Posiada doświadczenie w pracy z uczniami w każdym wieku. Naucza języka angielskiego od 2012 roku ale zakochała się w nim będąc  w szkole podstawowej. Uwielbia wyzwania związane z nauczaniem języka.

 

Klaudia Knapik

studentka filologii romańskiej z językiem angielskim. Od zawsze interesowały mnie języki, a w liceum zakochałam się w języku włoskim. Od tamtej pory staram się go sukcesywnie opanowywać. Uwielbiam śpiewać, gram na gitarze i należę do grupy lokalnej grupy wokalnej. Praca z dzieciakami przynosi mi wiele radości, a muzyka pozwala mi złapać z nimi lepszy kontakt.

 

Paulina Zielińska

Paulina Zielińska- studentka filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwentka kursów językowych DSD I oraz DSD II. Uczestniczka kursów językowych organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Od 3 lat prowadzi zajęcia języka niemieckiego na poziomie A1-B2. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. 

Paulina Piądłowska

Angielski i języki obce to moja pasja. Uwielbiam uczyć, stale się szkolę i chętnie korzystam z coraz to nowszych pomysłów i materiałów na lekcje. Jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego, a wcześniej mieszkałam kilka lat w Wielkiej Brytanii, co dało mi wiele, jeśli chodzi o kulturę i wzbogacenie języka. Uczę dzieci i młodzież, sprawia mi to ogromną frajdę a także bardzo motywuje. Kocham książki, szczególnie thrillery skandynawskie oraz oglądam seriale, najchętniej brytyjskie kostiumowe ale nie tylko. Uczę się języka hiszpańskiego, więc wiem, jak to jest być uczniem! W Synonimie dzielimy się doświadczeniami, inspirujemy wzajemnie – jesteśmy świetnym zespołem! 

 

Oscar Crespo

Nauczyciel języka hiszpańskiego (język ojczysty), od prawie 30 lat mieszka w Polsce. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Kijowskim im. Tarasa Szewczenki- wydział Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Native speakerem języka hiszpańskiego jest od kilkunastu lat.  „Dyplom dla Nauczycieli Języka Hiszpańskiego” uzyskał w Instytucie Cervantesa w Krakowie. Doskonała znajomość języka polskiego jest jego głównym atutem w pracy jako native speaker. Zapewnia mu on świetny kontakt i porozumiewanie się z uczniami oraz osiąganie przez nich bardzo dobrych wyników w nauce.